Торунь
Торунь є унікальним прикладом подвійного міста. Історичний, середньовічний центр складається не тільки зі Старого міста, яке є в більшості інших міст, а й з другого елемента: Нового міста, яке було засноване як самостійний окремий міський організм і функціонувало таким чином. протягом 190 років (1264 -1454).
Обидві ці міські одиниці разом із прилеглою до них територією Замку Тевтонського Командора сьогодні утворюють середньовічний міський комплекс Торунь, занесений у 1994 році до Списку історичних пам’яток, а у 1997 році до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут ви знайдете скарби архітектури, мистецтва, найцінніші пам’ятки Торуня.


Старе місто Торунь, засноване тевтонськими лицарями в 1233 році як Торун, швидко стало економічно процвітаючим і великим центром торгівлі та ремесел, який через 20 років не вписувався в початково визначену територію. Тому незабаром, в У 13 столітті цю територію на північ вирішили збільшити майже вдвічі. Таким чином, площа цього міста в стінах досягла значної площі в 19 га (набагато більше, ніж площа середніх середньовічних міст, зазвичай близько 10 га).
З огляду на постійний розвиток населення Торуня, Тевтонський орден через кілька років, у 1264 році, вирішив заснувати абсолютно новий міський організм - Нове Місто Торунь, що примикає до Торуня із заходу, і з того часу називатиметься Старим Місто Торунь.
Обидва міста були оточені подвійним поясом оборонних стін із загалом приблизно 54 вежами, аж 13 брамами та двома барбаканами, побудованими у 15 столітті, серед яких Староторунський барбакан, що став першою подібною спорудою на нинішніх польських землях.
